Speciális mentés alapjai - Tantárgy ismertető

Minden évben, kibővített változatban immár 18. éve indítjuk el „Bevezetés a speciális mentésbe és a taktikai medicina alapjai” c. egyetemi tantárgyunkat, melyre közel 120 orvostanhallgató jelentkezik minden évben.

A gyakorlat orientált tantárgy keretein belül a hallgatók megtanulhatják a különleges körülmények közötti betegellátást. Szituációs gyakorlatok során nem várt élethelyzetekben kell helyt állniuk a diákoknak. Az éjszakai mentések során teammunkában oldják meg a feladatokat.

A két féléves tantárgy első félévében az elméleti oktatás mellett bepillantást nyernek a katonai egészségügyi ellátórendszerbe, kipróbálhatják a speciális mentési felszereléseket, szimulációs tréningeken vehetnek részt.